רוני פורת

מרצים ומנחים, הרצאות(מרצים ומנחים).

רוני פורת

הרצאות חווייתיות מאת מנצח התזמורת

"ניהול מנצח" © מביא ומלמד עולם שלם של מושגי ניהול ומנהיגות מנקודת מבטו של מנצח התזמורת בפרט והיוצר והמוזיקאי בכלל.

ההרצאה החווייתית מתרכזת בהענקת כלי מנהיגות אישיים השווים וחשובים לכל אדם לטובת תפקודו והישגיו בכל מסגרת אליה ישתייך, במשפחה, בחברה, בלהקה, בארגון עסקי ובכל תפקיד החל מהמנכ"ל ועד אחרון העובדים.

 "ניהול מנצח" מציע בראש ובראשונה התבוננות ולימוד מנהיגות עצמית, שליטה ומודעות בעולם התגובות, ניהול עצמי ב"זמן אמת" ופיתוח יכולת תקשורת בינאישית לטובת השפעה והעברת מסרים אפקטיבית, דבר החשוב ביותר לטובת צמיחה ועוצמה של כל קבוצה וארגון באשר הם.

 המשתתפים בהרצאה החווייתית עוברים תהליך של העצמה אישית והבנת חשיבותה למרקם ארגוני, תוך שימוש בכלים השווים לכל נפש של, מוזיקה בפרט, לרבות התנסות בניצוח ויצירה בכלל.

 

 

להלן שלש דוגמאות לנושאים בהרצאה:

1 - ה"בולרו" של רוול וההרגלים שלנו – הבולרו, יצירה הבנויה על מוטיב אחד חוזר ושינויים קטנים המצטברים לכלל עוצמה אדירה באנלוגיה לאפקט המצטבר של הרגלנו הפרטיים וכן "הרגליי הארגון", הרגלים שאם נתעורר אליהם ונדע ללמוד ולהבין אותם, נוכל גם לייצר בהם שינויים קטנטנים שלאורך זמן ייצרו תוצאות אדירות.

  2 – "החמישית של בטהובן" – מה ניתן ללמוד מהסימפוניה החמישית של בטהובן על עוצמה פנימית ונוכחות,  תכונות הניתנות לפיתוח וחשובות מאד לטובת מקסום יכולותינו כאנשים פרטיים וכארגון.
המוטיבים בחמישית של בטהובן מאד מדויקים, קצרים ואפקטיביים, ומהווים מעין "הצהרות" ומייצרים השפעה ועוצמה לאורך זמן. מה הם ה"מוטיבים" שלנו ? מה המשמעות של הצהרות מדויקות, חוזרות ונשנות, מול עצמנו ומול האנשים סביבנו? כיצד הן בונות אותנו? האם וכיצד הן משרתות ומחזקות את המבנה של "סימפוניית חיינו" האישיים והארגוניים ?
 

 3 – "פולחן האביב" של סטרווינסקי - אחת היצירות ה"בלתי אפשריות" לביצוע. מורכבת וקשה להאזנה. באמצעות תרגיל פשוט של הסחת הדעת מהמורכבות, הקושי וה"אי אפשר", ותוך שיתוף פעולה קבוצתי תחת ידי המנצח, מצליח קהל המשתתפים תוך זמן קצר מאד לבצע את אחד האזורים המאתגרים ביותר ביצירה. 

 הרצאת "ניהול מנצח" מוצעת כאירוע חד פעמי ובמקביל מהווה הרצאת מבוא לקורס מנהיגות בן 6 פגישות בו מתרגלים המשתתפים את עקרונות ניהול מנצח לכלל יישום בחיי היום יום ובארגון. 

 

 

על המרצה:

רוני פורת - מנצח תזמורות, מלחין ואמן בינתחומי בעל קריירה משגשגת בארץ ובחו"ל, מוכר בדרך יצירת הקשר הבלתי אמצעי שלו עם קהלים מגוונים וביצירת תכניות קונצרטים מיוחדות ופורצות דרך.

רוני פורת הקים וניהל את תזמורת הבמה הישראלית בין השנים 1992 – 2005 וכן יזם וניהל את פסטיבל צלילי ילדות בחולון בין השנים 2001 – 2007 כמו כן ניהול בעבר מרכזי מוזיקה שונים. 

רוני מוזמן להופיע וליצור על בסיס קבוע עבור התזמורות המובילות בארץ לרבות התזמורת פילהרמונית הישראלית וכן נוסע מדי שנה לחו"ל לנצח, ללמד ניצוח ולהעביר סדנאות עסקיות וסדנאות מנהיגות.

רוני פורת מאמן (COACH) אישי עסקי וארגוני מוסמך עלי ידי לשכת המאמנים הארצית וכן מגשר מוסמך.