טליה גורודס

הרצאות(מרצים ומנחים), מרצים ומנחים.

טליה גורודס

יועצת אסטרטגית במכון ראות, פעילה חברתית, בעלת פינה בתוכנית

המירוץ לעיקרון: האם אפשר לנצל את פורמט הריאליטי להעברת מסרים? מבט אחר על פורמט הריאליטי ככלי אפקטיבי להעברת מסרים לסלון של כולנו

מה קורה כשמתמודד דתי צריך לנסוע למשימה בשבת? מה קורה כשמתמודדת צמחונית צריכה לאכול בשר במשימה? לכל אדם יש ערכים מסוימים שחשובים לו, ובמצבים קיצוניים הערכים האלה בדרך כלל עומדים למבחן.

דרך דוגמאות מהמירוץ למיליון והאח הגדול, נדון בשאלות כמו: האם עמידה עיקשת על עקרונות מביאה את התוצאות הטובות ביותר, כאשר המטרה היא השפעה ושיווק עקרונות אלו? זה תמיד חכם לשמור על הערכים שלך? מה יותר אפקטיבי, לייצר אמפטיה אצל הצופה כלפי מה שאתה מאמין בו או להיות צודק בכל מחיר? איך מיישבים התנגשות בין ערכים שונים? והכל תחת זכוכית המגדלת של פורמט הריאליטי.

 

ריאליטי או מציאות? מאחורי הקלעים של המירוץ למיליון

"תגידו, זה באמת קשה כמו שזה נראה? זה הכל אמיתי או עריכה? אתם באמת כאלה?"

כמעט כל אחד שואל את עצמו עד כמה מה שאנחנו רואים על המסך אמיתי, ובצדק - לפעמים ההתרחשויות כל כך קיצוניות, שאנחנו לא יודעים למה להאמין. האם יש תסריט לכל פרק? מה תפקידה של העריכה? מה קורה כשהמצלמות כבות? האם "מביימים" את המתמודדים? 

דרך אנקדוטות וסרטונים מהמירוץ למיליון, ניגע בשאלות האלה ואחרות ונלמד להבחין בין "ריאליטי" למציאות, מהו תפקידם של אנשי התוכן ולמה הוא חשוב כל כך, ונבין קצת יותר טוב מדוע מיליוני אנשים צופים בתכניות ריאליטי. מובטח כי הצפייה בתכנית לאחר מכן תהיה שונה, ביקורתית ומהנה מכל מה שהכרתם עד כה!

 

האם נשים חזקות עוברות מסך? מהמחאה החברתית לריאליטי

מחאת 2011 התאפיינה במנהיגות ויוזמה נשית ובשינוי חד בתרבות הדיון. מדוע דווקא מנהיגות נשית אפשרה את השיח הזה? כיצד התמודדה עם זה התקשורת הממסדית?

פורמט המירוץ המיליון שם זוגות של מתמודדים בסיטואציות קיצוניות וחושף כיצד סוגים שונים של מערכות יחסים מתפקדות תחת לחץ.  
כיצד משוקפת דמות נשית חזקה בראי הריאליטי? מדוע בישראל 2015 קשר שיוויוני של זוג בריאליטי נתפס, לעיתים, כאיום?

במהלך מחאת 2011 יזמה טליה גורודס את מאהל כיכר המדינה במיקום ההיסטורי של כיכר הלחם וגרה באוהל במשך 3 חודשים. במהלך המחאה שימש המאהל כראש גשר בין תנועת המחאה לבין וועדת טרכטנברג. בשנת 2013 השתתפו טליה ובן זוגה קובי במירוץ למיליון וחצו את קו הסיום ראשונים.

בהרצאה מרתקת ומשעשעת, המלווה באנקדוטות מהמחאה והמירוץ, תדון טליה בנושאי מנהיגות ויזמות נשית וכיצד הם משתקפים במדיה.

 

"חנונים, אבל לפניך" - מאחורי הקלעים של המקום הראשון במירוץ למיליון
ארבעה זוגות בשדה התעופה בהונג קונג. עצירה של שעה בדרך לגמר. 2 זוגות אוכלים המבורגר. זוג אחד גולש בפייסבוק. זוג רביעי רוכן מעל מפות, מדריכי טיולים, ומכין פתקים בסינית של משפטים שימושיים. 
האם אפשר לכתוב תסריט לאודישן? האם אפשר בכלל להתכונן לחוויה כל כך לא צפויה כמו המירוץ למיליון? איך בונים צוות שיכול להתמודד עם מגוון משימות באפקטיביות ומחזיק מעמד תחת לחץ שלפעמים נדמה שהוא בלתי אפשרי? איך אפשר ללמוד מניסיון של אחרים ולפתח אינטואיציה ושיטות עבודה אפקטיביות תחת לחץ?                                                                                        

מבחינתנו "שיעורי בית" לא היו מילה גסה ובזכותם ניצחנו. בהרצאה זו נחלוק אתכם איך בנינו צוות מנצח בצורה משעשעת, המדגימה כלים שונים מעולם הניהול וניתוח המידע, ומלווה באנקדוטות וסרטונים.


"חנונים, אבל לפניך" - גרסה לבתי ספר:

מה הייתם עושים אם היו אומרים לכם שמחרתיים יש לכם אודישן? איך אפשר להתכונן לדבר כזה? מה הקשר בין שיעורי בית למירוץ למיליון? לא לוותר ולהמשיך לנסות עד שמצליחים הן סיסמאות נפלאות אבל איך מיישמים אותם? איך בונים צוות מנצח?

טליה גורודס השתתפה בתוכנית הטלוויזיה "המירוץ למיליון" וזכתה בפרס הגדול. במשך העונה הפגינה, יחד עם בעלה קובי, תושייה, יכולת למידה והכנה ונחישות שתרמו לזכייתם.

המפגש עם טליה ידגים את חשיבות הערכים: לימוד והכנה, התמודדות עם נקודות שבירה, דבקות במטרה ותקשורת טובה– כל זאת בצורה משעשעת אליה יוכלו להתחבר התלמידים בבואם להתמודד עם אתגרים מחייהם שלהם בליווי הפעלות, אנקדוטות וקטעי וידאו מהמירוץ.

 

 

טליה גורודס בעלת שני תארים מארצות הברית (MA מאוניברסיטת קולומביה ו BA מאוניברסיטת שיקאגו)

עבדה כעוזרת מחקר של נשיא Hudson Institute, מכון מחקר בוושינגטון דיסי. לגורודס היכרות עמוקה עם הקהילות היהודיות המרכזיות בצפון אמריקה גם תוך עיסוקה ביעוץ  וליווי אסטרטגי של ארגונים יהודים בצפון אמריקה ובישראל: תגלית, הסוכנות היהודית, שותפות תל אביב-לוס אנג'לס, IAC (Israel American Council)

גורודס בעלת ניסיון כפאנליסטית, מרצה וכותבת טורים בנושאים אלה (עושים סדר עם בן כספית, ועידת ה JFNA (Jewish Federations of North America) ואחרים.