יפעת ארליך

עיתונאים, הרצאות(מרצים ומנחים), מרצים ומנחים.

יפעת ארליך

בהרצאה מרתקת על עשייה עיתונאית

יפעת ארליך בהרצאה מרתקת על הסודות שמאחורי המסך והכותרות הראשיות.

איך הצליחה מתנחלת מעפרה להתנחל באולפני הטלוויזיה? ואיך מ'מתנחלת מחמד' הפכה לעיתונאית תחקירים בעלת ציפורנים? מה קורה כששר בכיר לשעבר צורח עליך שלא תעיזי לפרסם תחקיר על משפחתו? מה עושים שמקור עלום חושף בפנייך מי עומד מאחרי רצח שלא פוענח עם היום? מה עושים כשאחד מגיבורי תחקיר שפרסמת מתיישב אצלך בסלון ומספר כי חלום חייו הוא לשרוף לך את הבית? איך מגנים על מקורות עיתונאיים והופכים להיות חברי נפש שלהם? ואיך אחרי ההצלחה נזהרים שלא להסתנוור מן הפרסום ולהפריד בין עשייה עיתונאית ששיש בה שליחות ציבורית, לבין בניית אגו והתחככות בברנז'ה.

ביוגרפיה

יפעת ארליך היא כיום פובליציסטית ב"ידיעות אחרונות", ועיתונאית חוקרת בתכנית "המערכת" בערוץ 2. את הקריירה העיתונאית שלה החלה ב-2003  בערוץ התכלת שבו השתתפה בהגשת תוכנית האירוח "הצנועות והחסודות". בהמשך הפכה לעיתונאית בכירה ב"מקור ראשון" ועסקה בכתבות תחקיר בנושאים חברתיים ובסוגיות מושתקות בחברה הדתית. לאחר שציפי חוטובלי נבחרה לכנסת, ארליך החליפה את מקומה כחברת פאנל קבועה בתוכנית  "מועצת החכמים" . בערוץ 10

ארליך הצטרפה לצוות התוכנית 360, תוכנית תחקירים של רשת ערוץ 2, ככתבת ותחקירנית. במסגרת זו ארליך השתתפה במשך כמה חודשים בפגישות של 'נשות השאלים' - קהילת נשים חרדיות בירושלים ובבית שמש המקפידות להתכסות בשאלים וברעלות. התמונות שצילמה במצלמה נסתרת חשפו את היקף התופעה ואת העובדה שגם ילדות מתחנכות להתלבש ברעלות. כתבתה זו הייתה התחקיר הפותח של 360.‏ בכתבה נוספת ראיינה ארליך בכלא את אחת המנהיגות של קהילה בו, ברוריה קרן מבית שמש, אשר כונתה בתקשורת "אמא טליבאן" והורשעה בהזנחת ילידה. בראיון חשפה קרן את עולמה הפנימי והתנצלה לראשונה על כך שפגעה בילדיה. כתבת תחקיר נוספת של ארליך חשפה, על רקע המתיחות בעמנואל בין אשכנזים לספרדים, טענות שמנהל תלמוד תורה האשכנזי פגע מינית בילדים ספרדים. מאוחר יותר הורשע המנהל במעשים מגונים בתלמידים.

במהלך שנת 2011 שבה ארליך לפרסם כתבות תחקיר ומגזין בעיתון "מקור ראשון" ובהמשך גם ב"מעריב".  היא פרסמה תחקיר המשך לכתבה שפרסמה עוד קודם‏ העוסקת בתעלומת מותו של הרב משה טלבי שנמצא ירוי בצומת רבבה.‏ התחקיר חשף ממצאים חדשים והוביל לפתיחת התיק בידי הפרקליטות ולהכרת משרד הביטחון בטלבי כנפגע טרור.‏ ארליך פרסמה תחקיר גם על קהילת  "לב טהור" בקנדה, ובו חשפה התעללות וחטיפת ילדים.‏ תחקיר נוסף עסק בשחיתות ומינויים פוליטיים בקרן למפעלי שיקום,‏ ובעקבותיו הודח צוות הניהול של הקרן. בתחקיר נוסף חשפה ארליך תופעת פרוטקשן באתרי בניין בפתח תקווה. התחקיר הוביל למעצרם של אנשי משפחת א-סיד שהייתה מעורבת בפרשה.

ארליך, אם לחמישה ילדים, מתגוררת בעפרה. היא בעלת תואר ראשון בפיזיקה ובמחשבת ישראל ותואר שני ביהדות זמננו מהאוניברסיטה העברית בירושלים. עבודת התיזה שלה בנושא חלומות בשואה זכתה בפרס גולדהירש לשנת 2010.