עמליה רוזנבלום

תסריטאים(טלוויזיה וקולנוע), עיתונאים, סופרים ומשוררים.

עמליה רוזנבלום

להתאהב זה כלום (לאהוב זה הכל):

למה אנשים בזוגיות טובה בוגדים באהוביהם? האם הפכים באמת נמשכים? מדוע יש זוגות שלא מפסיקים לריב? איזה זוגות עושים הכי הרבה סקס? מהו הטריק של זוגות שאהבתם מצליחה להתמיד?

בזוגיות פועלים עלינו שני כוחות עזים ומנוגדים: הצורך בביטחון ויציבות והצורך בריגוש וחידוש. האופן בו אנחנו מנווטים בין שני הקצוות המרוחקים האלה מושפע במידה רבה מהבית שבו גדלנו ומהמודל הרומנטי אליו היינו חשופים בילדות. אבל גם הפנטזיות שמוכרים לנו בסרטים ובעיתוני הנשים מקשות עלינו את ההתמודדות עם זוגיות ארוכת שנים. התוצאה היא שהמציאות פעמים רבות רחוקה מאד מהחלום. על אף התחלה שמקורה בהתאהבות גדולה, רובנו לא חיים ״באושר ועושר עד עצם היום הזה.״

בהרצאה מגלה דר׳ עמליה רוזנבלום לקהל כיצד מטפלים זוגיים מבינים את הבעיות הנפוצות בזוגיות ופועלים כדי לסייע לגברים ולנשים להציל את מערכות היחסים שלהם. דר׳ רוזנבלום מסבירה במה שונה נקודת המבט הטיפולית מעצות ותמיכה של חברים ובני משפחה, וחושפת (לפחות) עשרה סודות מקצועיים שלא צריך לחכות ליום הנישואין כדי ליישם אותם.

* ההרצאה כוללת מצגת, סרטונים ומוגשת בצורה כייפית ומעניינת

* ניתן להזמין באורך של 45-50 דקות או 90 דקות

 


דר׳ עמליה רוזנבלום היא פסיכולוגית, מטפלת זוגית ומגשרת משפחתית. בנוסף עמליה היא תסריטאית, סופרת ועיתונאית.


עמליה היא התסריטאית הראשית של סדרת הדרמה "2.3 בשבוע", אותה יצרה יחד עם הבמאי שחר ברלוביץ' ("מסודרים", TLV). הסדרה עלתה לאוויר בערוץ 10 בקיץ 2011 ועוסקת ביחסים המורכבים שבין מין ואינטימיות.

מאז ינואר 2010 עמליה היא הכותבת הקבועה הצעירה ביותר המפרסמת את רשימותיה בעמוד הדעות היוקרתי של עיתון "הארץ". כתיבתה מתמקדת בנושאים חברתיים, בפמיניזם ובביקורת תרבות. טוריה האישיים של עמליה התפרסמו במשך שנים ב"טיים אאוט תל אביב" וב-"ידיעות אחרונות".


ספרה האחרון "ללא מלים: התרבות הישראלית בראי השפה" (הוצאת דביר, 2007), שכתבה יחד עם המשפטן צבי טריגר, זכה לשבחי הביקורת והיה לרב-מכר בתחום ספרות העיון. ספר הנוער שלה "עד קצה המושב", (הוצאת כתר, 2006) זכה בפרס "זאב" לספרות ילדים ונוער תשס"ז, תורגם לגרמנית (הוצאת (Beltz & Gelberg ולאיטלקית (הוצאת salani) ונמכר בעשרות אלפי עותקים ברחבי העולם.


סרטיה הקודמים השתתפו וזכו בפסטיבלים ברחבי העולם (South by Southwest, Chicago Int’l Film Festival ואחרים).

עמליה היא בעלת דוקטורט לפסיכולוגיה חברתית ומשמשת מרצה אורחת במחלקות תקשורת, פסיכולוגיה, משפטים וקולנוע של מוסדות אקדמיים שונים ("מכללת עלמא", "המכללה למנהל", "מנשר").

עמליה סיימה בהצטיינות תארים נוספים בפילוסופיה ובאנתרופולוגיה, והצטיינותה האקדמית זיכתה אותה בעשרות מלגות ופרסים.

עמליה התגוררה מעל עשר שנים בניו יורק ואת השכלתה הגבוהה רכשה שם, מה שמאפשר לה ללמד ולפרסם בעברית ובאנגלית, לפי הצורך. עמליה היא בתם של העיתונאי המנוח אדם ברוך ושל האמנית אריאלה שביד, ואחותו של איש הטלוויזיה והמגיש עידו רוזנבלום. בימים אלה עמליה עובדת על פרוייקטים חדשים עם הבמאי שחר ברלוביץ' ועם אחיה עידו רוזנבלום.

בנוסף עמליה מתנדבת באופן קבוע באגודת "סלעית" המסייעת לנשים לצאת ממעגל הזנות והסמים ובמסגרת ההתנדבות מעבירה סדנת כתיבה למכורות-לשעבר.