גדי סוקניק

עיתונאים, הרצאות(מרצים ומנחים), מגישים(טלוויזיה וקולנוע).

גדי סוקניק

גדי סוקניק

עיתונאי, עורך ומגיש רדיו וטלוויזיה ישראלי. שימש, בין היתר, כמגיש מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 2.

הרצאותיו המרתקות מקנות זווית חדשה לבחינת התקשורת בימינו.

נושאי ההרצאה:

- מאחורי הקלעים של התקשורת.

- סיפורי הקומנדו הימי.

- חשיפות תקשורתיות.


גדי סוקניק נולד בשנת 1952 בקריית טבעון, בנו של מרדכי, ממקימי "פלוגות הלילה" של וינגייט והפלי"ם. את שירותו הצבאי בסדיר, קבע ובמילואים עשה בקומנדו הימי, שייטת 13. השתתף בין השאר במבצע אביב נעורים (חיסול מנהיגי המחבלים בביירות) ובמבצע החשאי להעלאת יהודים מסודן בדרך הים.

לאחר שהשתחרר למד פילוסופיה ותיאטרון לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בירושלים.

משנת 1978 ועד שנת 1990 שימש כתב כלכלי בקול ישראל בירושלים ואחר כך בתל אביב. במקביל, סיקר את הכלכלה בעיתונים שונים, בעיקר ב"גלובס". בשנת 1991 עבר לטלוויזיה בערוץ הראשון (מבט לחדשות), בתחילה שימש ככתב פלילי במשך כמה חודשים ובהמשך השנה עבר להיות כתב מדיני. לאחר שיעקב אילון עזב את הגשת המהדורה המרכזית של "חדשות ערוץ 2" ב-2001, תפס סוקניק את מקומו לצדה של מיקי חיימוביץ'. מאז עזיבתה של חיימוביץ' בסוף שנת 2002, הגיש סוקניק את המהדורה לצדה של יונית לוי. בנוסף להנחיית מהדורת החדשות, הגיש סוקניק גם משדרים מיוחדים בערוץ 2 ובהם משדרי "יומטוב" למען ילדים ונוער בסיכון בישראל (לצד אסי כהן בשנת 2005 ולצד אייל קיציס בשנת 2006), הסדרה "עשר הכי", "סודי ביותר" (על היחידות המובחרות בצה"ל), את טקס אנשי השנה 2007 לצד יובל סמו, את השעשועון "הפוליגרף" ועוד.

ביולי 2007 הודיע סוקניק כי אין בכוונתו לחדש את חוזהו, ובמקביל חתם על חוזה עם בנק לאומי למשכנתאות, לפיו ישמש כפרזנטור של הבנק במשך שלוש שנים. את מהדורת החדשות האחרונה הגיש ב-1 באוגוסט2007.

בשנת 2008 שימש, בין היתר, כיועץ לאיש העסקים יצחק תשובה, וליווה אותו בחנוכת מלונות פלאזה בניו יורק ובלאס וגאס.

בשנת 2008 הקים עם סיגל אביטן את חברת פרסקאסט המתמחה בשידורי טלוויזיה באינטרנט. בין השנים 2008 עד 2010 כיהן כיו"ר רדיו לב המדינה. באותן שנים ביים כמה סרטים תיעודיים, על רצח רבין, על הסתלקות אריאל שרון ועל אסון השייטת. בשנים 2009-2010 הגיש את תוכנית האקטואליה היומית "אנשי היום" בערוץ 2. בשנת 2011 שימש כתב ומגיש בתוכנית התחקירים '360' של זכיינית ערוץ 2 "רשת". הגיש את הסדרה האקולוגית 'האיש הירוק' (רשת, ערוץ הבריאות), המשודרת בערוצי הכבלים והלוויין.

לביוגרפיה של גדי סוקניק >>