גל גבאי

עיתונאים, מגישים(טלוויזיה וקולנוע), הרצאות(מרצים ומנחים).

גל גבאי

גל גבאינושאי ההרצאות:

  • סן פרנסיסקו וכפר סבא
  • המשותף בין המנהל והפועל
  • רייטינג סיבה או תירוץ
  • Stop כדור הארץ
  • התקשורת אשמה!
  • עבדים פרימיום
  • איך הגענו עד הלום?
  •  דור ההורים מתכתב עם דור הילדים
  • הדור שנרדם בשמירה, הדור שהתפכח וזה שיצטרך לתקן

מה המשותף בין הפועל למנהל, אלה שבישראל ואלה שבבריטניה או בסן פרנסיסקו?

איך הפכנו שותפים פעילים בחיסול חווית החיים שלנו? איך התנדבנו להתפרק מכל מה שהופך את הקיום מהישרדות לחיים שראוי לחיותם? אילו תהליכים אפשרו לתרבות התאגידים לרתום אותנו לפרויקט שבו המונים משרתים מעטים במחיר בלתי נסלח?

ההרצאה של גל מתארת תהליכים חברתיים כלכליים בין מהפכות, ממהפכת התיעוש והמודרנה עד למהפכה בת זמננו המהפכה הטכנולוגית שהובילו אותנו עד הלום. אי נחת קיצוני. פרויקט הפרטת המחשבה גל קוראת לזה ומתארת אותו את תוצאותיו החברתיות והאישיות ובמקביל את חלקה של התקשורת במסע הזה ומוצאת לצערה את התקשורת אשמה. אבל לא רק אשמה גם קורבן של עצמה.

בתוך כך את המחאה על שלביה והיחס שלנו אליה ברחבי העולם.

כל הכוחות הפועלים עלינו יתוארו תוך דוגמאות מהחיים שידברו אל כל אחד ואחת בני העת הזאת ובתוך כך גל תציע כלים לעת ההתפכחות וההתעוררות אחרי שנים של תרדמה בחסות נרטיב שרתם אותנו למשימה החותרת נגד טובתנו.

אחרי ההרצאה יוקרן סרט של 24 דק "עבדים פרימיום" המתאר את אחת התופעות המחרידות של הזמן הזה והיא מגפת השחיקה שהוגדרה כמחלה של המאות ה 20 וה 21 והיא תוצאה של כל מה שנאמר לפני הסרט. על קצה המזלג כמובן.

הרצאה מטלטלת!!! – חובה לשמוע !! אנשים יוצאים אחרים מאיך שנכנסים בנוגע לדעה שלהם על הדור הזה...


גל גבאי: עיתונאית, מגישת חדשות וקרייניתישראלית. כיום מגישה את התכניות "עושים סדר" ו"וואקום" בטלוויזיה החינוכית.

גל גבאי גדלה בבאר שבע. שירתה בבסיס חצרים של חיל האוויר. החלה את פעילותה העיתונאית בגיל 22 ככתבת המקומון "כל הנגב". חשיפותיה בתחום השחיתויות המוניציפאליות הביאו לחקירות פליליות. בהמשך יצרה מספר סרטים תיעודיים ואחד שעסק בעולם העברייני שודר בערוץ 2 הניסיוני. פעילותה בתקשורת המקומית בדרום הובילה לתפקיד כתבת הפלילים בגלי צה"ל, ומאוחר יותר בחברת החדשות של ערוץ 2. גבאי נחשבת לאחת האחראיות העיקריות להעלאת נושא הסחר בנשים לסדר היום הציבורי בישראל‏. בנוסף אחראית גבאי לחשיפת "התקציב לממתקים לפעוטות לומדי תורה", שהועבר לש"ס במסגרת הסכם קואליציוני. בשנת 2004 הצטרפה לצוות ההקמה של ערוץ הכנסת מטעם חברת החדשות של ערוץ 2, ובין היתר הגישה את תוכנית הבוקר של הערוץ. במהלך עבודתה כמבזקנית בחברת החדשות היא התייחסה בתוכנית הבוקר "העולם הבוקר" למחאת טכנאי אולפני ג"ג שטענו כי שכרם הולן על ידי הנהלת האולפנים‏, ועל-רקע זה הודחה מתפקידה כמבזקנית, עזבה את חברת החדשות, והצטרפה לטלוויזיה החינוכית כמגישה של תוכנית יומית, לצידו של בן כספית. בתוכנית גבאי מייצגת לא פעם דעות פוליטיות שנויות במחלוקת. בשנת 2011 עוררה שערורייה כאשר כינתה בשידור את שטחי יהודה ושומרון "פלסטין". בעקבות תלונות הצופים, היא נדרשה על ידי הנהלת הטלוויזיה החינוכית להתנצל בפומבי. ב-2007 הגישה גבאי את הסדרה "מישהו מטפל בך?" בערוץ 8. בשנת 2012 פרסמה בתוכנית "ואקום" תחקיר, על פיו הופעלו לחצים על נשים אתיופיות רבות לקבל זריקות דפו פרוברה בלי שניתן להן מידע על תופעות הלוואי ועל אמצעים חלופיים. על פי עדויות שנאספו במסגרת התחקיר, איימו על מועמדות לעלייה כי לא יוכלו לעלות לישראל אם לא יקבלו את הזריקה.

לביוגרפיה של גל גבאי >>