לינוי בר גפן

מגישים(טלוויזיה וקולנוע), עיתונאים, הרצאות(מרצים ומנחים).

לינוי בר גפן

לינוי בר גפן

נושא ההרצאה: "גברים מערוץ 2, נשים מערוץ 10 - איך אנחנו מוצגים במדיה"

 

אישה מאוד יפה על מסך הטלוויזיה פותחת כפתור – איך זה יגרום לגבר למות לפניה? מומחה מתראיין ברדיו על בריאות טובה – אז למה המאזינות רק חולות יותר? פרסומת בעיתון מדווחת על סייל ענק של נעלי עקב – מי אמר שהיא לא פונה לגברים? מה הקשר בין המחקר החדש שעליו קראתם באינטרנט לבין הפרסומת שמופיעה לידו? מי היא האישה האידיאלית? מי הגבר שאתם חולמים להיות?

את כל התשובות לשאלות האלה אפשר לקבל ברגע, כשמבינים איך עובדת המדיה ואיזה דימויים על עצמנו, כגברים וכנשים, היא מקבעת.

כולנו רוצים שהתקשורת תשקף את המציאות, אבל מה קורה לנו כשהיא באמת עושה את זה?

ההרצאה "נשים וגברים בתקשורת" בוחנת איך הטלוויזיה, הרדיו, העיתונות הכתובה והרשתות החברתיות מציגות גברים, נשים ואת מה שמתחולל ביניהם. היא מדגימה מה המטרה האמיתית של אמצעי התקשורת, באילו טכניקות הם משתמשים ולמה גם האינטליגנטים והרגישים שבינינו עשויים לאמץ את המסרים התקשורתיים אפילו בלי להרגיש. ההרצאה, שבה גם הקהל לוקח חלק, מלווה במצגת, קטעים הלקוחים מתכניות טלוויזיה ששודרו והמלצות איך להפוך לצרכני תקשורת טובים יותר. היא פונה לנשים ולגברים כאחד.

 
 
פרטים ביוגרפים:

לינוי בר גפן, 34. אשת תקשורת מזה 16 שנים, שעבדה בטלוויזיה, ברדיו, באתרי אינטרנט, בעיתונות הכתובה וכן מלמדת תקשורת ועמידה מול מצלמה וקהל.

את הקריירה העיתונאית התחלתי ככתבת בגלי צה"ל והמשכתי ככתבת הפוליטית של אתר וויינט. החל מגיל 21 אני עובדת בעיקר בערוצי הטלוויזיה השונים. התחלתי בכבלים, המשכתי בערוץ 10 כמגישת תכנית הבוקר, סדרות דוקומנטריות, מבזקים ועריכת כתבות. בתוך חמש שנות עבודה בערוץ 10 עבדתי במשך כשלוש שנים בזכיינית ערוץ 2, "קשת", בהנחיית תכנית האקטואליה האינטראקטיבית "מה קורה" וכן תכנית הבוקר. לאחר מכן עברתי לזכיינית המקבילה של ערוץ 2, "רשת", שם הגשתי את תכנית התחקירים 360 ואת רצועת הסרטים הדוקומנטריים "הסיפור". במקביל יצרתי כמה סרטים וסדרות מז'אנר הדוקו, כתבתי בכמה עיתונים, לימדתי את קורס "יסודות התקשורת" במכללה למנהל וכן עמידה מול מצלמה בבתי הספר של רשת ו"בלה בלה".

לביוגרפיה של לינוי בר גפן >>