שרון קנטור

זמרים(מוסיקאים), כותבים(מוסיקאים), שחקניות(שחקנים), הרצאות(מרצים ומנחים), תסריטאים(טלוויזיה וקולנוע).

שרון קנטור

קומניקט

שרון קנטור היא עיתונאית, מוסיקאית ומרצה לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה.

 

ליידי גע-בה - ההתפשטות של כוכבות הפופ

ממרילין מונרו למדונה ; ממיכל אמדורסקי לניקי מינאז' - מה גורם לכוכבות הפופ להוריד את הבגדים וכמה זה עולה לנו? דיון עדכני וחשוף בפמיניזם, פופ, תרבות צריכה וההקשרים ביניהם.

"המרצה הייתה מרתקת, הנושא היה חובה! מעורר מחשבה לגבי הנוער, החברה והתכנים המעסיקים אותה" (כנס התרבות בירושלים)


"השטן ואני" – חייו הקצרים של אבי הבלוז

ב 1931, מוסיקאי בינוני למדי בשם רוברט ג'ונסון, נעלם. ב 1933 הוא חוזר הביתה עם כשרון שלא ברא השטן. או שאולי כן? 

האמונה במכירת הנשמה לשטן בתמורה לכוחות מוזיקליים מופלאים מזוהה ברבות הפופולרית יותר מכל עם הבלוז, עם נגינת הגיטרה ועם סיפורו של רוברט ג'ונסון ; הבלוז סבל רבות מיחסי ציבור רעים שקישרו אותו למיתוס הנוצרי המפוקפק, לחילול הקודש ולעבודה זרה. על הרפתקאותיו של השטן מפאוסט הגרמני הצונן ועד שורשי הדרום הלוהט. 

 

"אהבה, סמים ורוקנרול" – השירים והכאב של ג'ניס ג'ופלין

"לא לבלשט את עצמי", זה המוטו של אחת הקולות הגדולים של שנות ה 60. לג'ניס ג'ופלין הייתה הצלחה, חברים ונשמה ענקית, אבל משהו תמיד היה חסר. התבוננות חומלת על עולמה הרגשי של גיבורת תרבות הנגד ההיפית.

 

HARVEST MOON - שירי האהבה הגדולים של ניל יאנג​ 

ניל יאנג נחשב ל"סנדק" של להקות הרוק והאינדי של הניינטיז. הוא התחיל באזור היותר פולקי של המפה, ב"קרוסבי סטילס נאש ויאנג", אבל המשיך לכיוונים אחרים, מגוונים מאוד, ברובם כבדים יותר, רועשים יותר, בלוזים יותר וניסיוניים יותר. עם זאת, לאורך כל הקריירה שלו כתב יאנג שירי אהבה נפלאים. במהלך הערב נתרכז בשירים האלו ובסיפורים שמאחוריהם.


STRONGER THAN ME - עלייתה ונפילתה של איימי ויינהאוס

חייה ויצירתה הקצרים והסוערים של מי ששבתה במהירות את לב העולם ובאותה מהירות גם התרסקה. זמרת הג'אז שהפכה לכוכבת פופ, הילדה הטובה שהפכה לצרכנית סמים אובססיבית. נסקור את ההשפעות המגוונות על יצירתה, כיצד שיקפו והטרימו הבחירות הסגנוניות של ויינהאוס את גורלה.

 

שמים X – קווים לדמותו של הדור הראשון שהיתה לו אות

הבייביבומרס היו ילדי הפרחים, היה להם את מרטין לותר קינג, קנדי, ההליכה על הירח... המילניאלז הם דור האינטרנט, הם ילדי העתיד. ומה יש לדור האיקס? ביוויס ובאטהד? בריטני ספירס? קווים לדמותו של הדור המושמץ. (ההרצאה עובדת נהדר בשילוב הקרנת הסרט "מציאות נושכת" עם וינונה ריידר)

 

בנוסף מקיימת שרון (מנחת "משפחה גרעינית בגל"צ ומחברת הספר האהוב "זהירות! פופיק") שעות סיפור ושיחה לילדים סביב נושאים שונים המטרידים אותם.

לביוגרפיה של שרון קנטור >>