שמואל וילוז'ני

שחקנים(שחקנים), שחקנים, הרצאות(מרצים ומנחים), סדנאות(מרצים ומנחים).

שמואל וילוז'ני

שמואל וילוז'ני

"משחקים בעבודה" – סדנת משחק הומוריסטית מאת שמואל וילוז'ני

סדנת המשחק, "משחקים בעבודה", משקפת למשתתפיה בצורה היתולית, את הדרך בה הם פועלים בתוך החברה.

במהלך הסדנא ובאמצעותה מנצל וילוז'ני את ניסיונו רב השנים כמורה לתיאטרון, במאי, שחקן ובעצם מייסד הסטנד-אפ בארץ. בדרכו הבלתי אמצעית, הוא משחרר את הקבוצה המשתתפת בסדנא ממגבלות התנהגות מסוימות ומקנה למשתתפים נקודת מבט על התנהגות בקבוצה ובחברה בה הם יכולים להשתמש במסגרת עבודתם גם לאחר שהסדנא הסתיימה.

המטרה – להציג מול העובדים "מראה" המשקפת את החוזקות והחולשות של מרכיבי צוות העבודה – עובדים ומנהלים, ומתוך כך את התנהלות הארגון מול לקוחותיו. ליצור אווירת אמון וביטחון כלפי כל אחד מחברי הארגון בדרך למטרות המשותפות, לחתור לקבלת אחריות אישית כלפי הארגון וחבריו.

במהלך הסדנא מפגין שמואל וילוז'ני את יכולותיו הבימתיות ומצליח להגיע למקומות אליהם הארגון לא יצליח להגיע בדרך קונבנציונאלית. הוא מציג נקודת מבט נקייה וראשונית ללא שום עכבות על פעילות הארגון, ונוגע במקומות הפותחים את מערכות היחסים והאינטראקציה בין בעלי התפקידים בארגון על מנת לאפשר לו ולמשתתפים זוויות ראייה שונות לחלוטין.

סדנא זו בדרכה המיוחדת, מאפשרת דיון בהתמודדויות ארגוניות פנימיות וחיצוניות ומציעה פתרונות מעשיים שקשה להגיע אליהם ב"חיי הארגון" היומיומיים תוך שחרור עכבות והצעות לדרכי עבודה משותפות של מרכיבי הארגון כיחידה אחת ולא כאינדיבידואלים.

וילוז'ני לומד תוך כדי התבוננות מהצד על ההתנהלות בו ולבסוף מקיים את המפגש הקבוצתי.

המפגש הקבוצתי נמשך בין שעה לשלוש שעות וכולל את הצגת ההתנהלות בשיתוף העובדים והמנהלים, יצירת שיח קבוצתי וחידוד הדינאמיקה בין העובדים והמנהלים. דרך זו שתוצאתה העלאת המודעות לנושאים החבויים והלא מדוברים - "הקלפים מונחים על השולחן" מקנה יכולות להמשך עבודה משותפת של עובדי ומנהלי החברה אולי בדרך שונה במקצת.

פרטים טכניים:

אולם/ חדר ישיבות – כסאות בחצי גורן או צורת ח'

מספר משתתפים בסדנא כ- 20

 
 

"משחקים בעבודה" – הרצאה מאת שמואל וילוז'ני

ההרצאה ההומוריסטית "משחקים בעבודה", משקפת למאזיניה את הדרך בה הם, עמיתיהם לעבודה ומנהליהם פועלים בתוך החברה.

וילוז'ני בעל ניסיון רב שנים כמורה לתיאטרון, במאי, שחקן ובעצם מייסד הסטנד-אפ בארץ. בדרכו הבלתי אמצעית, הוא מקנה למשתתפים נקודת מבט נקייה וראשונית ללא שום עכבות על פעילות הארגון, ונוגע במקומות הפותחים את מערכות היחסים והאינטראקציה בין בעלי התפקידים בארגון על מנת לאפשר לו ולמשתתפים זוויות ראייה שונות לחלוטין.

בנקודות אלו יוכלו המאזינים להשתמש במסגרת עבודתם לאחר מכן.

הרצאה אינטראקטיבית ודינמית זו, בדרכה המיוחדת, מאפשרת דיון בהתמודדויות ארגוניות פנימיות וחיצוניות ומציעה פתרונות מעשיים שקשה להגיע אליהם ב"חיי הארגון" היומיומיים תוך שחרור עכבות והצעות לדרכי עבודה משותפות של מרכיבי הארגון כיחידה אחת ולא כאינדיבידואלים.

לביוגרפיה של שמואל וילוז'ני >>