יוסי סוכרי

.

יוסי סוכרי

נושאי ההרצאות:

מכירות בעולם החדש
יותר ויותר גופים וארגוניים כלכליים ברחבי העולם פונים לאחרונה לשיטות מכירה בלתי קונבנציונאליות. החדשנית והמתקדמת ביותר בין השיטות הללו היא המכירה באמצעות כלים פילוסופים. שיטה זו מצליחה גם היכן ששיטות המכירה המסורתיות נכשלו כישלון חרוץ. ההרצאה תסביר את הקשר שבין הפילוסופיה לעולם הכלכלי, תחשוף את הסודות המרתקים הגלומים בקשר הזה .
בהרצאה יינתנו כלים מעשיים לפיתוח מיומנויות מכירה המותאמות לעידן הניו מדיה..


פילוסופיה וכישורי חיים

ההרצאה מלמדת כיצד הפילוסופיה מסייעת לאדם בחיי היום יום, הופכת אותו לחסין יותר, נכון לעמוד מול אתגרים, ומעניקה לו כלים שמאפשרים לו להתקדם ולהצליח.

במהלכה נלמד מהפילוסופים היוונים הגדולים כיצד לשאוב את כוחנו ממקור פנימי, כיצד להבחין בין הלחצים האמיתיים והמדומים של החיים, ואיך להתמודד מולם בהצלחה מרבית. כמו כן נלמד מהם על אודות הצרכים האמיתיים שלנו לעומת אלה הכוזבים ונראה כיצד התייחסות נכונה כלפיהם תורמת תרומה מכרעת לאושרנו.

ההרצאה תמחיש כיצד הצמדות לתבונה הטהורה של הפילוסופים המודרניים החשובים תסלק מאיתנו מכשולים שמעכבים אותנו בדרך להצלחה אישית, ואיך שימוש מושכל בתורותיהם יעניק לנו כלים ממשים לניהול דיאלוג פורה ואפקטיבי בגזרות השונות של חיינו.


טכנולוגיה וסוגיות מוסריות
מן המפורסמות הוא שהעידן הטכנולוגי שבו אנו חיים חולל תמורות מרחיקות לכת בתחומים רבים. על רקע זאת נשאלות במלוא עוצמתן השאלות הבאות:
איך העידן הטכנולוגי גרם לשאלות הפילוסופיות שכולנו מתחבטים בהן? האם התשובות לשאלות הללו השתנו בעקבות הופעתו? האם הוא הגמיש אותן על מנת שתתאמנה לעולם שבה הוא מתנהל כמעט כשליט יחיד? האם הוא יצר סוגיות חדשות שעד הגעתו לא היו קיימות כלל בתודעה האנושית?

ושאלת השאלות - האם האדם משתמש בטכנולוגיה רק כאמצעי או שמא השימוש שלו בה שינה אותו עצמו באופן מהותי עד כדי כך שניתן לדבר על יצירתו של אדם חדש. כל הסוגיות הללו ועוד יטופלו במהלך ההרצאה על הקשר המרתק שבין המוסר לטכנולוגיה.

יוסי סוכרי מרצה גם על ספריו שפרסם שזכו להדים רבים ותורגמו לשפות זרות.

אמיליה ומלח הארץ, הוצאת בבל, 2002

ספר אוטוביוגרפי המספר על היחסים בין נכד לסבתו, על רקע המתח האתני והכלכלי במדינת ישראל ועוסק בקשר של שניהם לזהות הישראלית והיהודית והמזרחית שלהם ושאלת השייכות למדינת ישראל. זהו מסע של ילד מהרגע שגדל כילד מזרחי בפרדס כץ ומתאר את תחנות החיים שלו, על רקע צבא, אוניברסיטה וחייו בחו"ל.

זוהי הפעם הראשונה בספרות העברית שדמות האישה המזרחית מוצגת כמי שמפנה עורף למטבח, כבעלת חשיבה מופשטת, כאישה קרה ולא חמה, היודעת עברית על בוריה ובנוסף לכל זאת היא ניצולת מחנה הריכוז ברגן-בלזן. כל זה מנוגד לסטריאוטיפ של האישה המזרחית, כחמימה, פולקלוריסטית, כפי שנהוג גם להציגה בספרות העברית.

תורגם לצרפתית וראה אור בשנת 2006 בהוצאת "acte sud".


לא תקין רומנטית, חרגול /עם עובד, 2008

סיפור אהבה בין מורה בשנות החמישים לחייה לתלמיד בן שמונה עשרה. מבעד לסיפור האהבה שנרקם ביניהם נחשפים הכשלים של מערכת החינוך הישראלית.

 

מקלטור,
הוצאת ידיעות אחרונות, 2005

מספר על אדם שאינו מסוגל לחיות בישראל בגלל השחיתות והכיבוש, אבל גם אינו יכול להתנתק ממנה בגלל תחושה מסוימת של שייכות וגם בגלל שהוא אינו יכול להתגורר בחו"ל על רקע האנטישמיות. הוא נדחף למצוא מקלט בתוך ישראל, מקלט שהוא גם פיזי ובעיקר מטפורי ומנהל את חייו בתוך המקלט הזה.

פרסם בכתב העת La Passe de midi נובלה ארוכה בשם La Posibilite (האפשרות) ובה קטע מתוך "המקלטור".


בנגאזי-ברגן־בלזן, עם עובד, 2013

עוסק בשואת יהודי לוב. על ספר זה זכה סוכרי בפרס ברנר, מנימוקי השופטים: קולו הייחודי של יוסי סוכרי מספר בעלילה סוחפת, שגיבורתו היא בחורה צעירה, את גורלה של יהדות לוב בשואה. הוא פותח צוהר לקהילה יהודית עתיקה, כור היתוך של תרבויות, ושל שפות שונות (איטלקית, עברית וערבית-יהודית), יצירה שהיא נדבך חשוב בספרות העברית. ספר זה נכנס נכנס לתכנית הלימודים ע"י משרד החינוך, לכתות י”א – י”ב.

ההרצאה על שואת יהודי לוב אוצרת בתוכה הסבר מקיף על מצבה הקולונייאלי של לוב בעת מלחמת העולם השנייה. היא מתארת את היטלטלותה של לוב בין גרמנים, איטלקים ובריטיים ובתוך כך את מצבם של היהודים בה. ההרצאה תפרט על מחנות הריכוז שהנאציים הקימו בלוב ועל היהודים שנלקחו למחנות המוות באירופה מלב מדבר סהרה.

לביוגרפיה של יוסי סוכרי >>